Okresní rada AŠSK Jihlava

Okresní rada AŠSK Jihlava

39 školních sportovních klubů se 3056 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

Mezinárodní florbalové utkání Česká republika - Slovensko

23. 9. 2019
Foto: Mezinárodní florbalové utkání Česká republika - Slovensko

Ve středu 25. 9. 2019 proběhne v Uherském Brodě mezinárodní utkání nejlepších školních florbalových týmů z České republiky a Slovenska v kategorii starší žáci.

Postaví se proti sobě vítězná družstva z národních školních soutěží, pořádaných Asociací školních sportovních klubů ČR a Slovenské asociace športu na školách. 

Českou republiku budou reprezentovat dívky ze Základní školy Opava, Otická a  domácí družstvo chlapců ze Základní školy Pod Vinohrady Uherský Brod. Za Slovensko nastoupí dívčí tým Základní školy Nemšová a studenti Základní školy Kalinčiakova, Bratislava.

Vítězné družstvo z každé kategorie obdrží titul Mezinárodní mistr ZŠ Československa. Hrát se bude ale také o putovní pohár, který získá ta organizace školního sportu (SAŠŠ nebo AŠSK ČR), která získá ze dvou zápasů více bodů. V minulém roce české dívky podlehly Slovenkám, chlapci ze ZŠ Pod Vinohrady však slovenské chlapce porazili dostatečným brankovým rozdílem a tak zůstal putovní pohár "doma". V případě rovnosti bodů totiž rozhoduje skóre.

Mezinárodní utkání pořádá AŠSK ČR ve spolupráci s OR AŠSK Uherské Hradiště a Základní školou Pod Vinohrady Uherský Brod. 

Propozice